Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna jest wyborną szansą, aby dać czas waszemu pupilowi. Podróż z ukochanym zwierzakiem to rewelacyjna opcja, aby odpocząć, jednocześnie dając psu czas. W lecietrzeba myśleć o kleszczach, ponieważ nasze psy są na nie narażone. Rasy, potrzebujące sporo ruchu na zewnątrz, takie jak labradory, nierzadko są atakowane przez kleszcze. Jak możemy uchronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną metodą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są liczne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom charakteryzują się długotrwałą efektywnością ,a także niewielką ceną. Są produkowane na potrzeby psów różnorodnych gabarytów, dlatego z łatwością kupimy rozmiar dopasowaną do szyi naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom mogą być olejkami eterycznymi albo substancjami syntetycznymi. Syntetyczne charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość środka działającego na kleszcze jest odpowiednia do masy psa, należy zatem przeczytać przed zakupem, iż znaleziona obroża na kleszcze jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezwonnymi środkami przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże dla psów – dla psów mniejszych niż 8kg oraz dla psów powyżej 8kg. Obroże Foresto są zarówno na kleszcze i przeciwpchelne, dlatego zapewniają wszechstronną ochronę psiaka. Obroża Foresto chroni skutecznie przez 8 miesięcy, co więcej działa już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami mnóstwa groźnych chorób zakaźnych, jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Zwierzaki chętnie przebywające w zaroślach, na przykład labradory, potrzebują szczególnej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, ponieważ zakażenie spowodowana ugryzieniem kleszcza stanowi ryzyko powikłań naszego psa. Obróżka dla psa na kleszcze zmniejsza ryzyko ugryzienia zwierzaka przez kleszcza, dzięki czemu pozwala ochronę przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, lubiące zabawy w wodzie konieczna jest dodatkowa ochrona, przykładowo w formie kropli zawierających preparat na kleszcze albo profesjonalne płyny do mycia o działaniu na kleszcze. Aby zabezpieczyć psa podczas letniej podróży warto sprawić sobie skuteczne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

smycz dla psa