Struktura kocich toalet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryta (występują również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnem.
Te kocie toalety wymieniają się tym, że dla przykładu kuwety zadaszonej, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalnego filtru nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Zarezerwowane one są dla kociaków, które lubią kopać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty są w stanie je zaakceptować, choć większość zgadza się, ale są wyjątki, które za nic nie piszą się na to.
Natomiast w kwestii kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka bywa najczęściej stworzona z materiału sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszelkich kotów. Powinno się pamiętać o odpowiednim wymiarze. Poszczególne z nich są wyposażone w zakończenie, żeby bezstresowo utrzymać higienę.

Kuweta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która po prostu nie lubią wywiązywać się z tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w wykrywacz ruchu. Po cyklu, który został przez nas zaprogramowany, bądź po kilkakrotności, kuweta samoistnie uruchamia narzędzie, które usuwa nieczystości do kontenera, bądź do kanału. W wyglądzie bardzo różni się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą część płynna nieczystość zlatuje w dół. Tenże typ kuwety widnieje w dwóch podkategoriach – w jakich można wsypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza kategoria dla tych osób, które gęsto sprzątają kocią toaletę.

Rozmiary kuwet
Wymieniamy trzy wymiary kocich toalet, a są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kocia toaleta dla drobnych kotów nie powinna być za wysoka, bo może sprawiać uciążliwość przy wejściu. skoro kot już osiągnie 84 dzień życia życia, wypada uzyskać nową i o większych rozmiarach kuwetę, w tym celu, aby wysypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kotek lubi kopać i zasypywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zadaszony, aczkolwiek było na górze napisane – powinno się uważać, ponieważ określone kotki mogą nie akceptować takich kocich toalet, większość akceptuje, albowiem trafiają się wyjątki.
Jeśli nie podoba Ci się to, że kocia toaleta jest widoczna w Twoim apartamencie, to możesz zdecydować się na kupno mebla, w którym można ustawić do środka kuwetę, gdy tylko nastąpi taki przypadek, albowiem ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, którą można postawić w kącie. Dostępne są w ofercie kocie toalety narożne z zadaszeniem, jak i również bez daszka.
Warto co więcej kupić wyposażenie, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości podobnie jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.
zabawki dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Zabawki-dla-kotow-30130.html